+90 212 428 52 84 info@koklumakine.com

EXTRUDER MAKİNASI

Ürün Açıklamaları

Ekstruder makinası atık plastiğin geri kazanılarak hammadde haline getirilmesi amacıyla kullanılır. Plastik malzemeyi ısı ve yüksek basınç altında ergime ısısına getirip eriterek, kullanılabilir hammadde haline getiren makinadır. Ekstruder makinası, vida çapı ve en/boy oranı, gaz alma böle sayısı, besleme tipi işlenecek malemenin cinsine ve kapasitesine göre uygun olarak en son teknlojiye uygun şekilde tasarlanarak üretilir.

  • İşlenecek malzemenin cinsine göre 100-1000kg/saat kapasiteye sahip Ø90mm- Ø 160mm arası çaplardatalebe göre vida imalatı yapılmaktadır.
  • LDPE, HDPE, PP, PS, ABS plastik türlerine ve sert, film ve köpük gibi durumlara göre özel vida ve besleme tasarımı yapılmaktadır.
  • İsteğe göre DIN-8550 veya DIN-4140 malzemeden vida-kovan imalatı. Vida ömrünün uzatılması için vida üzerine bimetallik kaynak uygulanmaktadır. Ayrıca vida ve kovanlar nitrasyon  işleme tabi tutularak sertlik dereceleri yükseltilmektedir.
  • Kullanılan vakum sistemi sayesinde malzeme içinde bulunan zararlı gazlar arındırılmakta ve bu gazlar Avrupa Standartlarına uygub bir şekilde tahliye edilmektedir.
  • İnvertörlü ( hız kontrollü ) yan besleme ve ana vida motoru sayesinde farklı sertlik ve yoğunluklardaki malzemeler aynı basınç ve kapasite ile granül elde edilmektedir.
  • Özel tasarlanmış seramik rezistanslar sayesinde ısı granül makinasının içinde kalarak ilk ısınma süresi azalır ve enerji tasarrufu sürekli olarak sağlanmış olur. Rezistanslar üzerindeki fanlar sayesinde, makine üzerinde farklı bölgelerde değişik ısılar ayarlanabilir.