+90 212 428 52 84 info@koklumakine.com

KOMPLE GERİ DÖNÜŞÜM HATTI

Ürün Açıklamaları

Komple geri dönüşüm hattımız iki bölümden oluşur. 1. bölüm YIKAMA HATTI ve 2. bölüm olan GRANÜL HATTI .

Birinci bölümde ; Geri dönüşümü yapılacak PE, PP, HDPE, LDPE vb. gibi hurda plastik malzemeler genellikle toprak, taş, kağıt, talaş, kum, çamur, metal gibi kirleticiler tarafından kirlenmiş olurlar. Kırma makinasında kırılan bu malzemeler Santrifüj ve Ayrıştırma-Yıkama kazanlarında çok iyi bir şekilde temizlenip ayrıştırıldıktan sonra , susuzlaştırma işlemi de yapılarak ilk aşama olan YIKAMA HATTI işlemi bitirilmiş olur.

İkinci bölümde ; Granül hatt işlemi başlar ; kırılıp, yıkanıp, susuzlaştırılan bu temiz malzeme daha sonra çapak halinde Agromel silosunda depolanır. Depoda bulunan susuzlaştırlımış bu temiz palstik , Agromel makinası kumanda panelindeki bir düğme vasıtası ile pnömatik olarak Agromel makinasına aktarılır.

Agromel makinasında şoklanarak Extrüzyona hazır duruma getirilen malzemeler, el değmeden helezon vasıtası ile Extruder-Granül makinasına taşınır. Eritilmiş ve gazı alınmış olan bu malzeme kesme makinası ile Granül haline getirilir. Daha sonra çuvallanmak üzere fan vasıtası ile granül depolama silosuna depolanır ve Komple Geri Dönüşüm işlemi tamamlanmış olur.